509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca o godz.9.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście-przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart, dyrektor oraz nauczyciele. Na początku pani M. Kaźmierska podsumowała osiągnięcia i dorobek szkoły za cały rok szkolny. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali krótką część artystyczną. Swoje talenty wokalno-taneczne zaprezentowali R. Palacz, E. Mróz oraz K.Kozielecki. Następnie pani dyrektor M.Niemyjska wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa ukończenia szkoły absolwentom kl.III Gimnazjum,kl.VIII oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w edukację i wspólnie spędzony czas w naszej szkole. Podczas uroczystości zostali wyróżnieni także rodzice, którzy w minionym roku szkolnym współpracowali ze szkołą. Szczególne podziękowanie w postaci upominku za zaangażowanie w życie szkoły otrzymała pani p. Łucja Martyn. Nagrodę główną za szczególne zaangażowanie w życie szkoły, wzorowe zachowanie otrzymali Janowicz Maria oraz Ojdowski Marcin. Nagrodę Starosty za osiągnięcia sportowe na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim otrzymała Monika Wyrobek oraz Eryk Mróz.Nagrodę Wzorowego Ucznia otrzymali M.Piontkowska,J.Kozielecki i P.Abramczyk. Nagrodę za Osobowość Sportową otrzymała Monika Wyrobek.

Czytaj więcej...

Najładniejszy zeszyt

Jak co roku, podsumowując swoją pracę uczniowie prezentowali swoje najładniejsze zeszyty. W tym roku na wystawę zgłoszono około 40 zeszytów z różnych przedmiotów. Komisja w składzie pani Renata Bodzińska, Hanna Czerwińska oraz Paweł Abramczyk miała wyjątkowo trudne zadanie ze wskazaniem zwycięzcy tego konkursu. Postanowiono więc przyznać trzy szczególne wyróżnienia dla Pawła Czajkowskiego, Oliwiera Pirowicza i Oliwii Błońskiej. Dodatkowo wyróżniono zeszyt Mateusza Wojasa, Huberta Siudę, Jakuba Kozieleckiego, Pawła Abramczyka, Oskara Engelbrechta , Michała Dubera, Damiana Kwiatka, Jana Bralla, Marcela Lesińskiego. Pozostali uczestnicy konkursu za udział również zostali nagrodzeni drobnymi słodkościami. Tegoroczna prezentacja zeszytów cieszyła się bardzo dużą popularnością, a same zeszyty były bardzo starannie i systematycznie prowadzone .

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Ciechanów 7-9.06.19r

W dniach 7-9.06.2019 roku na obiektach sportowych Centrum Sportu i rekreacji w Ciechanowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do zawodów tych zakwalifikowało się czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. Do Ciechanowa przyjechały reprezentacje 14 województw. Na starcie stanęło około 160 zawodniczek i zawodników rywalizujących 26 konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza ekipa pod opieką pana Mariusza Czerwińskiego godnie reprezentowała województwo Kujawsko –Pomorskie. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy VI miejsce.

Czytaj więcej...

IV WOJEWÓDZKI TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH „CZWARTKOWE GRANIE”

Dnia 6 czerwca 2019r. w Branżowej Szkole I stopnia w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Turniej Gier Planszowych. Pod opieką pani Hanny Czerwińskiej i Małgorzaty Żywickiej do rywalizacji przystąpili Dominik Gaca i Wojtek Iłejko. Uczniowie wzięli udział w kategorii: warcaby. Dominik Gaca o mały włos nie wskoczył na podium zawodów, zdobywając ostatecznie IV miejsce. Był to ogromny sukces zważywszy na fakt, że Dominik pojawił się pierwszy raz na tego typu zawodach i był najmłodszym uczestnikiem. Dominik i Wojtek za udział w turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

I WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „ZAADOPTUJ SIĘ”

Dnia 30 maja 2019r. Monika Wyrobek i Dominik Bukalski reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Zaadoptuj się", który miał miejsce w Branżowej Szkole I stopnia w Bydgoszczy. Pod opieką pani Hanny Czerwińskiej i Małgorzaty Żywickiej uczniowie brali udział w debacie i teście wiedzy. Nasi reprezentanci wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii. Dominik Bukalski zdobył III miejsce w kategorii test. Natomiast za udział w debacie Dominik i Monika otrzymali wyróżnienia. Konkursowi towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych plakatów zwiazanych z zagadnieniami ekologicznymi. Również w tym konkursie uczniowie naszej szkoły brali udział. Plakaty zostały wykonane wcześniej i przesłane do Bydgoszczy. W tej kategorii III miejsce zdobył Damian Kwiatek. Wyróżnienia otrzymali: Krystian Gruchała, Marcin Ojdowski, Jan Brall, Maciej Pankau, Mariola Piontkowska i Filip Michalczewski.

Czytaj więcej...