509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Sępólno Krajeńskie

Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe -Warszawa 2018

W dniach 21-22.09.2018 roku w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Do Warszawy pojechało dwoje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Herkules” działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskiem : Wiktoria Żłobecka i Eryk Mróz W Warszawie zgłosiły się reprezentacje 8 województw i na starcie stanęło około 70 zawodniczek i zawodników rywalizujących w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt młodszych 6 miejsce zajęła Wiktoria Żłobecka (rocznik 2002 i młodsi), Eryk Mróz zajął również 13 miejsce w biegu chłopców młodszych (rocznik 2002 i młodsi). Występ naszych zawodników można uznać za udany.

Czytaj więcej...

„Jesienny bukiet” 2018

Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pod nazwą „Jesienny bukiet”. W dniu 10.09.2018 r. uczniowie wszystkich klas układali bukiety z kwiatów ogrodowych. Sztuka układania bukietów wśród klas jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego też komisji trudno było wybrać trzy najładniejsze bukiety. I miejsce zajął zespół klsowy pani E. Kozłowskiej,II miejsce -zespół klasowy pani H. Litwiniuk - Czerwińskiej, III miejsce -zespół klasowy pani W. Skórczewskiej .Pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

"Śpiewamy pieśni patriotyczne”

W tym roku obchodzimy stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to wyjątkowa okazja do świętowania tego wydarzenia. W tym celu  07.09.2018 r. zorganizowano w naszej szkole spotkanie społeczności uczniowskiej pod hasłem „Śpiewamy pieśni patriotyczne”. Wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy Polski oraz pieśni: „My Pierwsza Brygada”, „ Biały krzyż”, ”Rozkwitały pąki białych róż”, „Rota”. Atmosfera spotkania była podniosła, a patriotyczna nuta i historie opowiedziane w pieśniach wzbudziły zainteresowanie i zadumę.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Kolejne wakacje są już letnim wspomnieniem. Ostatnimi wolnymi chwilami mogliśmy się cieszyć kilka dni dłużej, bowiem uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 nastąpiło w poniedziałek 3 września 2018r. Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się na sali gimnastycznej o godz. 9.00. Pani dyrektor Mirosława Niemyjska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności nowych uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przypomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Obóz w Zakopanem 2018

Na poczatku wakacji grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na obóz w Zakopanem.Wszystkie cele programowe obozu zostały zrealizowane zgodnie z planem.
          Na początku obozu zapoznano uczestników ze wszystkimi niezbędnymi regulaminami:
a) obozu
b) przeciwpożarowym
c) korzystania z obiektów sportowych i rekreacyjnych
d) basenów i kąpielisk
e) poruszania się i zachowania w Tatrzańskim Parku Narodowym
f) wybranych przepisów ruchu drogowego
          Zajęcia sportowe odbywały się każdego dnia w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych, a  po kolacji w ramach odnowy biologicznej chodziliśmy do Aquaparku. Na odbytych zajęciach doskonalono technikę gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, kometkę i unihokeja oraz zbijaka. Zorganizowano mini-turnieje, turnieje towarzyskie w wyżej wymienionych dyscyplinach.
Bardzo chętnie wszyscy uczestnicy obozu korzystali z funkcjonującej w ośrodku „Palace” dobrze wyposażonej siłowni. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia na basenach pływackich gdzie nauczano i doskonalono technikę pływania, korzystano z urządzeń rekreacyjnych pływalni np. zjeżdżalnie, rzeka, jakuzi. Powyższe zajęcia dostosowane były do indywidualnych umiejętności uczestników obozu z zachowaniem szczególnych wymogów bezpieczeństwa. Każdego dnia korzystano z basenów Aquaparku w Zakopanem co przyczyniło się do podniesienia umiejętności pływackich. Dzięki tym wszystkim działaniom poprawiła się wydolność dzieci i młodzieży oraz umiejętności techniczne i taktyczne w poszczególnych dyscyplinach.

Czytaj więcej...