509px-Herb Polski m

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

AKTUALNOŚCI - Więcbork

Wycieczka Szlakiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego

Dnia 3.06.2019 r. odbyła się szkolna wycieczka rowerowa uczniów wraz z opiekunami. Trasa wycieczki przebiegała przez las wzdłuż jeziora. Celem wycieczki było dalsze poznawanie Szlaku Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i jego środowiska przyrodniczego, podnoszenie sprawności fizycznej, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, poznawanie zasad odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach.
 Podczas przejazdu rowerami uczniowie rozpoznawali znaki drogowe wzdłuż trasy, podziwiali przyrodę i wspaniałe widoki. Na stadionie został przeprowadzony konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Obejmował on wiadomości o zachowaniu na drodze, znajomość znaków drogowych. Uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z zagadkami oraz zadaniami stawianymi przed nimi do wykonania. Wykazali się dużą wiedzą związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Bieg Wiosny

 

XXVII Bieg Wiosny za nami. To cykliczna impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkolnej i jest organizowana w ramach akcji "Cała Polska biega". W 12 biegach wystartowało łącznie 318 uczniów. Najlepsza w swojej kategorii okazała się Paulina Kania. Brawo Paulina!

Rowerowy tor przeszkód

W poniedziałek 27 maja uczniowie wzięli udział już w II Rowerowym torze przeszkód. Musieli pokonać 4 główne przeszkody tj.: slalom, ósemkę, jazdę pomiędzy pachołkami pionowymi  i poziomymi. Dodatkowym utrudnieniem na torze były znaki drogowe, do których trzeba było się dostosować. Chłopcy, którzy najszybciej  i prawie  bezbłędnie przejechali drogę pokazali wszystkim wysoki poziom swoich umiejętności. I miejsce wywalczył Igor Sommerfeld, II miejsce - Mateusz Kotek, III miejsce zajął Fabian Bronowicki.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski 2019

 

W dniu 21 maja odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski. Uczniowie pięknie recytowali wybrane wiersze.  Organizatorem była pani Wiesława Śmielińska.

Czytaj więcej...

Zbiórka elektrosprzętu

 

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: “Oddaj używany telefon komórkowy” w ramach tegorocznych obchodów “Dnia Ziemi 2019”. Uczniowie zebrali ok. 1,8 kg zużytych telefonów. Dzięki takim akcjom uczniowie uczą się zachowań proekologicznych. Organizator akcji była pani Justyna Zakrzewska.

Czytaj więcej...